Matura 2021

Drodzy Maturzyści!
Przed jutrzejszym, pierwszym dniem matur, życzymy Wam pomyślnego zdania wszystkich egzaminów, jak najmniej stresu i oczywiście zadowolenia z wyników.
Trzymamy kciuki! 🙂💪.
Posted by gkubieniec

Ostatni dzwonek dla czwartoklasistów

W piątek 30 kwietnia odbyła się uroczystość ukończenia Technikum nr 2 przez 32 uczniów naszej szkoły.
16 hotelarzy i 16 ekonomistów. W tym 7 osób ukończyło z wyróżnieniem za wyniki w nauce :
Oliwia Wilk, Oliwia Paluch, Paulina Myszor, Klaudia Łastowiecka, Paulina Harmata, Nicol Pilch, Patryk Wojda.
i dwie osoby z wyróżnieniem za 100% frekwencji : Izabella Pająk, Weronika Bonarska
Uroczystość odbyła się w małych grupach z udziałem dyrektora i wychowawców oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej w osobach uczniów klas trzecich.
Klasy trzecie pożegnały absolwentów i rozdały im upominki.
Z kolei klasy czwarte dziękowały Gronu Pedagogicznemu za 4 lata nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Do zobaczenia na maturze 🙂

Posted by gkubieniec

Przygotowania do egzaminów

Klasa 2c hot nie marnuje czasu przygotowując się do egzaminu zawodowego. Efekty robią wrażenie 👍

Posted by gkubieniec

Uczniowie na 100%

Miło nam poinformować, że w tegorocznej zimowej sesji egzaminów zawodowych, wszyscy uczniowie klas czwartych zdali swoje egzaminy zawodowe. Gratulujemy! 🙂👏

Posted by gkubieniec

Praktyki zawodowe klasy 2a te

Przed przerwą świąteczną zakończyły się czterotygodniowe praktyki zawodowe klasy 2a te. Uczniowie odbywali je w instytucjach państwowych (np. Urząd Skarbowy) oraz w prywatnych przedsiębiorstwach.
Równolegle realizowali także zawodowy projekt edukacyjny, prowadzony przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu.
Posted by gkubieniec

Międzynarodowe certyfikaty uczniów klasy 3 te

W ubiegłym tygodniu grupa siedmiu przedsiębiorców z naszego szkolnego przedsiębiorstwa przystąpiła w szkole do międzynarodowego egzaminu Entrepreneurial Skills Pass.
Wszyscy pomyślnie zdali ten egzamin i uzyskali certyfikaty w międzynarodowym programie krajowych organizacji Junior Acheivement.
Certyfikaty te potwierdzają zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy oraz umiejętności praktycznych i poznawczych w zakresie przedsiębiorczości.
Wszystkim serdecznie gratulujemy! 💪👏
Posted by gkubieniec

21. marca- Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to dzień szczególny. Zwiastuje nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale jest także Światowym Dniem Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do istoty wady genetycznej – dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. W roku  2021 również nasza szkoła przyłączyła się do akcji społecznej mającej na celu propagowanie  akceptacji i zrozumienia dla odmienności.

W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Dwie różne skarpetki są symbolem niedopasowania genotypowego występującego u osób z zespołem Downa. Dlatego tego dnia wszyscy ubraliśmy skarpetki nie do pary, aby zwrócić uwagę, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.

Posted by gkubieniec
Load more