KATOWICKI DIAMENT EDUKACYJNY

Katowicki Diament Edukacyjny to szczególne wyróżnienie dedykowane uczennicom i uczniom katowickich szkół, mieszkającym w naszym mieście, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale również w dziedzinach, w których przyznawane są nagrody, tj. nauki humanistyczne i języki obce, nauki ścisłe i przyrodnicze, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i obywatelskie, edukacja regionalna, kultura i sztuka oraz sport. Uczniowie ci swoją aktywnością wykraczają poza szkolne mury, osiągając znaczące sukcesy, rozwijając talenty i pasje, a swoją twórczą, zaangażowaną i prospołeczną postawą inspirując innych do rozwoju. 💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎 I my w naszej szkole mamy dwa diamenty 💎💎 Maciej Malik który otrzymał nagrodę I stopnia 🏆💎 Jakub Marekwica który otrzymał nagrodę II stopnia 🏆🏆💎💎 gratulacje Panowie 💎💎💎 nasze diamenty 💎💎💎💎

Posted by Iwona Sokołowska

Warsztaty mikroskopii optycznej

W tym tygodniu zajęcia z biologii zdominowały warsztaty mikroskopii optycznej. Biolodzy klas pierwszych i drugich mieli możliwość zapoznać się z podstawowymi procedurami mikroskopowania i ich wpływem na jakość uzyskiwanego obrazu. W ramach zajęć praktycznych uczniowie wykonywali preparaty przyżyciowe skórki liścia spichrzowego Allium cepa L., zapoznawali się z wybranymi metodami utrwalania i barwienia obiektów biologicznych, dokonywali obserwacji morfologii odnóży muchy domowej oraz komórek eukariotycznych w mikroskopie świetlnym jasnego pola.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

10.10.2024 r. wizyta klasy 3bte w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na wykładach i panelach dyskusyjnych w języku angielskim.

Z wizytą w Krakowie-Balicach

Uczniowie klas 2a hotelarskiej oraz 2b hotelarskiej z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną z przedmiotów zawodowych na lotnisko w Krakowie-Balicach. Zajęcia przeprowadzone przez edukatorów pozwoliły uczniom na poznanie specyfiki pracy w porcie lotniczym.

II Ogólnopolski Test Dysleksji

Borykasz się z trudnościami w nauce? Czy rozumienie tekstu albo opanowanie reguł pisowni przychodzi Ci z wielkim trudem? A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie problemy u swojego dziecka? Mogą to być pierwsze oznaki dysleksji.

Jak się o tym przekonać?
Doskonalą okazją będzie II edycja Ogólnopolskiego Testu Dysleksji, dostępnego wolnego od opłat w dniach 7-13.10.2024 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
Wystarczy pobrać aplikację ZDAY lub zalogować się przez przeglądarkę. Rozwiązanie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczeń natychmiast pozna swój wynik. Projekt realizowany jest pod patronatem Akademii Humanitas.

Wycieczka do Włoch

W dniach 30.09-04.10.2024 odbyła się wycieczka edukacyjno- krajoznawcza do Włoch.
W pierwszym dniu naszej przygody zwiedziliśmy przepiękną Wenecję nazywaną miastem na wodzie, która nas zauroczyła swoją unikalną architekturą i zabytkami oraz siecią kanałów wodnych, po których pływają charakterystyczne gondole.
Drugiego dnia odwiedziliśmy dwie urokliwe miejscowości leżące nad Jeziorem Garda. Pierwsza to Sirmione, w której zwiedziliśmy Twierdzę Scaliger, mającą fortyfikację jeziorną i jest otoczona z każdej strony wodą Jeziora Garda, chroniąc dostępu do starego miasta. W drugiej miejscowości o nazwie Malcesine mogliśmy wjechać obrotową kolejką na szczyt góry Monte Baldo, który stanowi punkt widokowy na Jezioro Garda i miasteczko. Malcesine to piękne, średniowieczne miasto z kolorowymi kamienicami, brukowanymi alejkami i Zamkiem Scaligerich oraz portem. Ostatni dzień spędziliśmy w Parku Rozrywki „Gardaland”, gdzie mieliśmy możliwość skorzystania z wielu atrakcji.

Mistrzostwa Katowic LA

Gratulacje dla naszych mistrzów 🥈🥉🏆🏆🏆🏆 Na dystansie 1500 m – Mistrzostwa Katowic LA – Kuba Marekwica 2 miejsce 🥈🏆🏆 Kuba Rudnik 3 miejsce 🥉🏆🏆🏆

Gratulacje Panowie jesteście Mistrzami 🏆🏆🏆🏆

Zbiórka dla Domu Aniołów Stróżów

Zachęcamy do pomocy Stowarzyszeniu Dom Aniołów Stróżów.
Dziękujemy za wszelką pomoc ❤️
Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu

Charytatywna zbiórka książek

Pomagamy zwierzakom 🐱🐶❤️
Jeśli macie książki, które już przeczytaliście, znaleźliście duplikat w swojej biblioteczce lub leży na półce książka, którą od dawna „mieliście przeczytać” i wiecie, że to nigdy nie nastąpi, to możecie przekazać ją na kiermasz charytatywny fundacji „Głosem Zwierząt”. 📚 🙂
Ważne, aby książki były uszanowane lub nowe❗
Książki zbieramy w bibliotece szkolnej w terminie 07.10.2024 – 18.10.2024. Możecie również dorzucać saszetki z karmą 🐶🐱

Podsumowanie szkolnej gry terenowej

Oto czas podsumowania szkolnej gry terenowej 2024 „Znam swoją szkołę – 100 lat ZSE” – biegaliśmy, chodziliśmy, rozwiązywaliśmy zadania 😀 była petarda 🧨🧨 pogoda nam dopisała i dobry nastrój też 😀

Miejsce 1 zdobyła klasa 2bhot 🥇🏆 ma 100% – petarda we wszystkim: strój, wiedza i szybkość!

2 miejsce zdobyła klasa 2bte 🥈🏆 Gratulacje!

3 miejsce zdobyła klasa 4ahot 🥉🏆 Gratulacje!

Nagrody już na Was czekają.

Wszystkim uczestnikom biegu dziękujemy za aktywny udział. Naszym pomocnikom bardzo dziękujemy, spisaliście się na medal  🥇🥇🥇🥇

Load more