ZSELIBRARYLGOq1

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek: 8.50 - 14.00
Wtorek: 7.10 - 14.30
Środa: 11.20 - 15.20
Czwartek: 8.00 - 15.15
Piątek: 7.00- 12.30 oraz 14.20 - 15.05

14.03.2023
W tym tygodniu udało nam się ukończyć projekt „Przepiszmy to!”, którego organizatorami są Academy International Wawer, Warszawski Dom Kaligrafii oraz Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer. Zadanie polegało na stworzeniu rękopisu „Małego Księcia”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję 👍💪
Już niebawem nasz autorski rękopis będzie częścią wystawy utworzonej z okazji 80. lecia pierwszego wydania „Małego Księcia”

Czy ktoś z Was potrafi sobie wyobrazić szkołę bez biblioteki? Z pewnością nie, gdyż jest ona istotnym elementem szkolnego systemu kształcenia i wychowania. Nasza biblioteka zjamuje się oczywiście podstawowymi czynnościami takimi, jak na przykład udostępnianie książek i innych źródeł informacji, ale oprócz tego organizuje wiele zajęć dodatkowych.

Pomieszczenie biblioteki jest bardzo duże i przestronne, a składają się na nie 3 odrębne przestrzenie. Pierwsza z nich to czytelnia, w której uczniowie mogą spędzać czas, czytać ksiązki, czy też przygotowywać się do lekcji. Następnie przechodzimy do pomieszczeń, w których znajduje się cały księgozbiór. Na półkach czekają na Was nie tylko lektury, ale również duża porcja beletrystyki „pozaszkolnej”. W wolnej chwili możecie tu również skorzystać z komputera.

Biblioteka organizuje co roku wiele konkursów i wydarzeń związanych z rozwojem czytelnictwa. Nasi uczniowie piszą własne teksty literackie, biorą udział w konkursach plastycznych i czynnie udzielają się w akcjach organizowanych przez przez nauczyciela bibliotekarza.

W naszej bibliotece aktywnie działa grupa dziennikarska, która regularnie wydaje nowe numery gazetki szkolnej „Przeciek”. Każdy chętny uczeń może dołączyć do tego przedsięwzięcia i wesprzeć naszych szkolnych redaktorów.

Przez cały okres działalności biblioteka systematycznie zwiększa swoje zbiory, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb czytelników. Do pracy wykorzystujemy program komputerowy MOL, który znacznie usprawnia i organizuje działanie biblioteki szkolnej.

20200915_084921

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka Szkolna zakwalifikowała się w roku 2022 do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.
Już niebawem będziemy mogli zakupić nowe książki oraz wyposażenie do biblioteki.
Lista książek, o które wzbogaci się biblioteka szkolna, powstała przede wszystkim na podstawie tytułów zaproponowanych przez naszych uczniów w szkolnych wyborach książek „Książki naszych marzeń”.
Kwota dofinansowania wyniesie 15 000 złotych.

20201116_123047