Wydanie aktualne

Wydania wcześniejsze

W naszej szkole działa aktywnie koło dziennikarskie, które redaguje gazetkę szkolną „Przeciek”. Grupa zajmująca się tym przedsięwzięciem to uczniowie, którzy z pasją
i zamiłowaniem tworzą własne artykuły. Tak naprawdę do zespołu może dołączyć  każdy uczeń, który ma na to ochotę.

Na łamach gazety publikowane są materiały o różnej treści. Znajdziecie tu zarówno wydarzenia z życia szkoły, wywiady z nauczycielami i uczniami, twórczość literacką i wiele innych ciekawych tematów. Każdy numer gazetki można przejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym facebooku i instagramie.

Nasza ekipa dziennikarzy  bierze również udział w wielu ciekawych wyjazdach i konkursach. Są oni często obecni np. na Targach Książki. Sami organizują również warsztaty dziennikarskie, na których w ciekawy sposób opowiadają,  na czym polega ich praca.

W 2020 roku nasza redakcja zajęła 3 miejsce w wojewódzkim konkursie „ Gazety Częstochowskiej” na gazetkę z dodatkiem ekologicznym, a także bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni  z Teorii”.

Wydania archiwalne