Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek 21.06.2024 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Msza święta rozpocznie się o godz. 8.00 w Kościele św. ap. Piotra i Pawła w Katowicach.

O godzinie 9.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas na sali gimnastycznej.

Turniej wiedzy o przedsiębiorczości

W poniedziałek 17 czerwca Anastasiia Petrochko, Wktor Dawid i Jakub Szczuchniak zdobyli II miejsce w Turnieju Wiedzy o Przedsiębiorczości zorganizowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Gratulujemy!

Euroscience Open Forum

W dniu 12 czerwca grupa uczennic klasy 3 b hot wraz z opiekunem Kamilą Pochodnią brała udział w 11 edycji Euroscience Open Forum jednej z najważniejszych międzynarodowych konferencji mającej wpływ na transformację nauki i świata.

Turniej kosza

Przedstawiamy fotorelację z turnieju kosza 3×3, który odbył się w sobotę w naszej szkole.

Poniżej wyniki:

Bartłomiej Czupała

Posted by Monika

Biblioterapeutyczna Apteczka

Projekt dofinansowany przez Fundację Orlen dobiegł końca. Dzięki wsparciu finansowemu, otrzymanemu w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”, udało nam się utworzyć w tym roku kącik biblioterapeutyczny, zorganizować warsztaty profilaktyczne z panią mgr Agnieszką Bujak-Zajdler oraz przeprowadzić Tydzień Biblioterapii.
Z „Apteczki Biblioterapeutycznej” będziecie już teraz mogli korzystać cały czas.
Zachęcamy do wypożyczania książek z zakresu psychologii i biblioterapii od września.

Potyczki Prawne

Gratulujemy sukcesu naszej drużynie, która zajęła 2 miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu „Potyczki Prawne” 🥈Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie ze swoimi mowami obrończymi.
Dziękujemy za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Ekonomicznych Nicole Pytlińskiej, Antoniemu Lipińskiemu oraz Mateuszowi Kołodziejowi, a także Paulinie Grabałowskiej i Aleksandrze Makar, które brały udział w ćwierćfinale oraz półfinale konkursu 💪

F

Fundacja „Unia Bracka” zaprasza osoby dorosłe oraz dzieci na „Wiosenny przegląd zdrowia”.

15 czerwca w Przychodni Brackiej Staszic (Giszowiec) w Katowicach każda osoba będzie mogła skorzystać z wielu badań diagnostycznych oraz konsultacji specjalistycznych. Badania są całkowicie bezpłatne i mają charakter profilaktyczny. Prosimy o rejestrację na badania USG dla dzieci, USG jajników oraz diagnostykę jaskry i zaćmy. Na pozostałe badania i konsultacje nie trzeba się zapisywać. Szczegółowe informacje na plakacie oraz w przychodni pod nr tel. 32 25528 56 lub 600 394 66.

Posted by Iwona Sokołowska

Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego

14 maja klasy klasy trzecie ekonomiczne i hotelarskie wzięły udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu pt.”Czego mogą nas nauczyć gafy i wpadki w dyplomacji” oraz wziąć udział w warsztatach: „Don’t belive everything you read on the internet” i „Chiny-ku hegemonii czy upadkowi”. Dziękujemy za zaproszenie!

„Ostatni dzwonek w ZSE”

Dziś kolejny rocznik hotelarzy i ekonomistów zakończył edukację w ZSE.

Dziękujemy Wam za wspólny czas. Trzymamy za Was kciuki!

Życzymy Wam samych dobrych dni!

Powodzenia na maturze i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia w dorosłość!

Wycieczka do Browaru Zamkowego Racibórz

Klasa 4hte wybrała się 12 kwietnia na wycieczkę przedmiotową do Browaru Zamkowego Racibórz. Mieliśmy okazję poznać tajniki warzenia piwa, przejść z przewodnikiem przez cały proces technologiczy browaru  i posłuchać ciekawych faktów na temat rynku piwnego w naszym kraju oraz realiów funkcjonowania rynkowego tego historycznego browaru, którego tradycje sięgają roku 1532. Zajrzeliśmy też do przyległego zamku i, choć to wczesna wiosna, na nadrzeczną plażę.

Posted by Monika
Load more