Wycieczka do Zakopanego

W dniach 25-26 października 2021 roku, ekonomiści z klas trzecich pod opieką mgr Aleksandry Balik- Kędzierskiej oraz mgr Bożeny Kaszuby mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Zakopanego. Korzystając z pięknej aury oraz prawdziwej złotej polskiej jesieni poznawaliśmy uroki stolicy Tatr. Odwiedziliśmy zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, odwiedzając groby osób związanych z Zakopanem i działających na rzecz Podhala m.in. ks. Jan Stolarczyk, dr Tytus Chałubiński, Maria i Bronisław Dembowscy, a także Kornel Makuszyński przedstawicieli bohemy artystycznej okresu Młodej Polski: Władysław Orkan, Kazimierz Orkan, Karol Stryjeński. W trakcie wycieczki zapoznaliśmy się także z historią kurierów tatrzańskich, stylem architektonicznym zakopiańskim i podhalańskim. W ramach rekreacji odwiedziliśmy także Dolinę Chochołowską i zachwycaliśmy się pięknem Tatrzańskiego Parku Narodowego.