Wystawa „Body Worlds – the Cycle of Life”

13 października 2023 roku biolodzy z klasy 3ahot i 3ate wraz z mgr Bożeną Kaszubą, odbyli fascynującą podróż do wnętrza ludzkiego ciała, będącą niecodzienną lekcją anatomii w ramach wystawy „Body Worlds- the Cycle of Life” dr Gunthera von Hagensa. Ludzkie ciało intrygowało już od czasów starożytnych. Z biegiem czasu zmieniały się jego wzorce, jednak sama fascynacja do dzisiaj pozostała bardzo silna. Dr G. von Hagens swoim przełomowym odkryciem metody plastynacji dokonał znaczących zmian, nie tylko w dziedzinie anatomii, ale również w sposobie postrzegania ludzkiego ciała we współczesnym świecie. Biolodzy z zachwytem poszerzali swoją wiedzę z zakresu anatomii, podziwiając preparaty anatomiczne, eksponowane na wystawie. Warto podkreślić, że wszystkie eksponaty są prawdziwe i pochodzą od darczyńców, którzy podjęli świadomą decyzję o przekazaniu swego ciała po śmierci na potrzeby nauki i edukacji medycznej. Wystawa „Body Worlds” wzbudza podziw i szacunek dla naszego ciała, unikalnej konstrukcji, misternego i skomplikowanego mechanizmu, który nadal kryje mnóstwo tajemnic.