Niezwykłe warsztaty z anatomii

We wrześniu 2022 roku uczniowie klasy 4ahot oraz 4ate realizujących biologię w zakresie rozszerzonym uczestniczyli w pierwszych w tym roku warsztatach z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Tym razem biolodzy zgłębiali tajniki perfekcyjnego narządu, który fascynuje ludzkość od zawsze. Serce- mityczne siedlisko uczuć, niestrudzona pompa ssąco-tłocząca, cudowny twór ewolucji podczas zajęć z biologii zostało poddane precyzyjnej preparatyce. Biolodzy z ogromnym zaangażowaniem poznawali architekturę makroskopową mięśnia sercowego na przykładzie serca wieprzowego. Preparowali mięśnie brodawkowate, struny ścięgniste, mięśniówkę komór i przedsionków. Szczególne zainteresowanie biologów wzbudziła auricula cordis dextra (uszko prawe serca) embriologicznie wywodzące się z cewy sercowej. Zajęcia warsztatowe skłoniły uczniów do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyczną i zwiększyły apetyt na kolejne zajęcia praktyczne.