Technik hotelarstwa

Specjalizacje: Steward - Stewardessa - Barista - Barman

Nauka na kierunku technik hotelarstwa to fantastyczna przygoda dla każdego, kto się na nią zdecyduje.

Młodzi adepci sztuki hotelarskiej zdobywają szeroką wiedzę oraz różnorodne umiejętności, dzięki którym rynek pracy, w trakcie nauki, jak i po ukończeniu szkoły, stoi dla nich otworem.

Poznaj innowacje dla kierunku Technik hotelarstwa

Pracownik pokładowy - steward / stewardessa

Jest to nowatorskie rozwiązanie edukacyjne wychodzące naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rynku pracy.

Dzięki tej innowacji zdobędziesz  dodatkową praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie: fachowości oraz kompleksowej obsługi podróżnego podczas transportu lotniczego i morskiego.

Wiedzę z zakresu obsługi ruchu lotniczego i morskiego.

Poznasz specyfikę pracy na lotnisku, pokładzie statku, obsługę terminali.

Nabędziesz biegłości z zakresu savoir-vivre.

Poznasz zasady serwowania posiłków w transporcie lotniczym i morskim.

Barista - Barman

U nas poznasz metody profesjonalnego przyrządzania różnych rodzajów kawy oraz napojów na bazie kawy, takich jak latte, cappuccino, espresso itp.

Dowiesz się, jak właściwie podać przygotowana kawę.

Poznasz tajniki przyrządzania koktajli alkoholowych i bezalkoholowych

Zostaniesz wtajemniczony w zasady prawidłowego łączenia składników w koktajlach.

Nauczymy cię używania shakera i innych urządzeń barmańskich.

Będziesz potrafił również perfekcyjnie podać klientowi przygotowane przez ciebie koktajle.

Nasi absolwenci potrafią bez trudu obsłużyć obcojęzycznego gościa hotelu czy restauracji, gdyż przez cały okres kształcenia doskonalą podstawową i zawodową znajomość języków obcych.

Nauczysz się tutaj jak przyjąć gościa hotelowego, profesjonalnie przygotować dla niego pokój, nienagannie obsłużyć go w restauracji i kawiarni, czy wreszcie zaserwować drinka rodem z filmów o Jamesie Bondzie.

Będziesz mógł wziąć udział w finezyjnym kursie baristycznym i emocjonującym kursie barmańskim.
barista — kopia

Hotelarz to różnorodna i dynamiczna praca, w trakcie której poznasz wielu ciekawych ludzi i, być może, odwiedzisz wiele ciekawych miejsc, gdyż pracę po tym kierunku można znaleźć na całym świecie.

Czekają na ciebie:

i wiele innych!

Nasi uczniowie odbywają praktyki w najlepszych hotelach i promach żeglugi morskiej, a uczestnicząc w projekcie Erasmus+, mają szansę poznać realia pracy w hotelach we Włoszech, w trakcie zagranicznych praktyk.