Godziny pracy biblioteki:

Środa: 7.30 - 12.30

Czwartek: nieczynna

Piątek: 9.45-10.45

Czy ktoś z Was potrafi sobie wyobrazić szkołę bez biblioteki? Z pewnością nie, gdyż jest ona istotnym elementem szkolnego systemu kształcenia i wychowania. Nasza biblioteka zjamuje się oczywiście podstawowymi czynnościami takimi, jak na przykład udostępnianie książek i innych źródeł informacji, ale oprócz tego organizuje wiele zajęć dodatkowych.

Pomieszczenie biblioteki jest bardzo duże i przestronne, a składają się na nie 3 odrębne przestrzenie. Pierwsza z nich to czytelnia, w której uczniowie mogą spędzać czas, czytać ksiązki, czy też przygotowywać się do lekcji. Następnie przechodzimy do pomieszczeń, w których znajduje się cały księgozbiór. Na półkach czekają na Was nie tylko lektury, ale również duża porcja beletrystyki „pozaszkolnej”. W wolnej chwili możecie tu również skorzystać z komputera.

Biblioteka organizuje co roku wiele konkursów i wydarzeń związanych z rozwojem czytelnictwa. Nasi uczniowie piszą własne teksty literackie, biorą udział w konkursach plastycznych i czynnie udzielają się w akcjach organizowanych przez przez nauczyciela bibliotekarza.

W naszej bibliotece aktywnie działa grupa dziennikarska, która regularnie wydaje nowe numery gazetki szkolnej „Przeciek”. Każdy chętny uczeń może dołączyć do tego przedsięwzięcia i wesprzeć naszych szkolnych redaktorów.

Przez cały okres działalności biblioteka systematycznie zwiększa swoje zbiory, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb czytelników. Do pracy wykorzystujemy program komputerowy MOL, który znacznie usprawnia i organizuje działanie biblioteki szkolnej.