Potyczki hotelarskie

Znakiem firmowym naszej szkoły jest organizacja wojewódzkiego konkursu
„Potyczki hotelarskie”.

Rywalizacja szkół ma tutaj na celu propagowanie kierunków hotelarskich jako wyboru swojego przyszłego zawodu.

W przygotowaniu wydarzenia merytorycznie wspiera nas Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, natomiast Pałac Młodzieży udostępnia na preferencyjnych warunkach swoją Salę Teatralno-Kinową.

Zadaniem uczestników konkursu jest udział w kilku konkurencjach związanych z wykonywaniem zawodu hotelarza: ścielenie łóżek, nakrywanie do stołu, przygotowanie krótkiego maila, quiz o tematyce hotelarskiej.

W każdej edycji konkursu rywalizują ze sobą trzy szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej.

Dla wszystkich uczestników ufundowane są atrakcyjne nagrody. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Imprezę wspierają ponadto: Gmina Ogrodzieniec, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Hotel Katowice, Q Hotel Plus Katowice, Hotel Tychy Prime, Restauracja Śląska Prohibicja, Europa House, Radio ESKA.